/ 29 Ağustos 2012, Çarşamba / İlaç Rehberi


Zyderm Ii Collagen Implant 1.0 cc’lik 6 Enjektör İçeren Paketlerde. Zyderm Ii Collagen Implant formulü, Zyderm Ii Collagen Implant endikasyonları, Zyderm Ii Collagen Implant kullanım şekli ve dozu:

Dermatoloji-Plastik Cerrahi

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Yüzdeki orta derinlikdeki hatlar, kırışıklıklar ve akne skarlarının düzeltilmesi için dermis içine enjekte edilen kollajen preparatıdır.Daha kalın deri bölgelerinde tercih edilir.Cerrahi ve non-cerrahi tekniklerle beraber kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Zovirax göz merhemi, asiklovire aşırı duyarlı olduğu bilinen hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:
Uygulamadan sonra enjeksiyon yerinde geçici kızarıklık oluşabilir.Testin yapılmadığı veya uygun olmadığı durumlarda yapılan Kollajen Tedavisinde bölgesel allerjik reaksiyon (kızarıklık,kaşıntı,endurasyon),abse formasyonu, nekroz oluşma riski bulunabilir.
Yan etkiler/Advers etkiler:
Hastaların küçük bir oranında Zovirax göz merheminin uygulanmasından hemen sonra geçici hafif bir batma meydana gelebilir. Süperfisiyel lekeli keratopati kaydedilmiştir. Bu, tedavinin erken bitirilmesini gerektirmemiş ve görünür hiçbir arıza bırakmadan iyileşmiştir. Zovirax göz merhemi uygulanan hastalarda lokal iritasyon, blefarit ve konjunktivit gibi enflamasyon kaydedilmiştir.

İlaç etkileşimleri:
Probenesid, sistemik olarak uygulanan asiklovirin ortalama yarılanma süresini ve plazma konsantrasyonu eğrisi altındaki alanı artırır. Asiklovirin farmakokinetik özelliklerinin böbrek fizyolojisini etkileyen diğer ilaçlar tarafından etkilenmesi ihtimali mevcuttur. Bununla beraber, klinik deneyim sonucunda asiklovir ile başka ilaç etkileşimi tespit edilmemiştir.

Kullanım şekli ve dozu:
Kırışıklığın derinliğine göre dermisin üst bölümüne (papiller dermis) enjekte edilmelidir.Defektin derinliğine göre kullanılması gereken miktar değişkenlik gösterir.

Bir önceki yazımız olan Zymaduo 150 Iu Damla,12 Ml başlıklı makalemizde Zymaduo 150 Iu Damla 12 Ml, Zymaduo 150 Iu Damla endikasyonları ve Zymaduo 150 Iu Damla formülü hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.