/ 07 Kasım 2012, Çarşamba / İlaç Rehberi


Zyderm I Collagen Implant endikasyonları, Zyderm I Collagen Implant kullanım şekli ve dozu:
{1.0 cc’lik 6 Enjektör İçeren Paketlerde}

Dermatoloji/Plastik Cerrahi

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Yüzdeki ince hatlar, kırışıklıklar ve akne skarlarının düzeltilmesi için dermis içine enjekte edilen kollajen preparatıdır.Cerrahi ve non-cerrahi tekniklerle beraber kullanılır.Göz çevresi ve alın gibi ince derili bölgelerde kullanılmalıdır.
Kontrendikasyonları:
Zovirax göz merhemi, asiklovire aşırı duyarlı olduğu bilinen hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:
Uygulamadan sonra enjeksiyon yerinde geçici kızarıklık oluşabilir.Testin yapılmadığı veya uygun olmadığı durumlarda yapılan Kollajen Tedavisinde bölgesel allerjik reaksiyon (kızarıklık,kaşıntı,endurasyon),abse formasyonu, nekroz oluşma riski bulunabilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Hastaların küçük bir oranında Zovirax göz merheminin uygulanmasından hemen sonra geçici hafif bir batma meydana gelebilir. Süperfisiyel lekeli keratopati kaydedilmiştir. Bu, tedavinin erken bitirilmesini gerektirmemiş ve görünür hiçbir arıza bırakmadan iyileşmiştir. Zovirax göz merhemi uygulanan hastalarda lokal iritasyon, blefarit ve konjunktivit gibi enflamasyon kaydedilmiştir.

İlaç etkileşimleri:
Probenesid, sistemik olarak uygulanan asiklovirin ortalama yarılanma süresini ve plazma konsantrasyonu eğrisi altındaki alanı artırır. Asiklovirin farmakokinetik özelliklerinin böbrek fizyolojisini etkileyen diğer ilaçlar tarafından etkilenmesi ihtimali mevcuttur. Bununla beraber, klinik deneyim sonucunda asiklovir ile başka ilaç etkileşimi tespit edilmemiştir.

Kullanım şekli ve dozu:
Kırışıklığın derinliğine göre dermisin üst bölümüne (papiller dermis) enjekte edilmelidir.Defektin derinliğine göre kullanılması gereken miktar değişkenlik gösterir.

Bir önceki yazımız olan Zyban 150 Mg 60 Tablet başlıklı makalemizde Zyban 150 Mg 60 Tablet, Zyban 150 Mg 60 Tablet endikasyonları ve Zyban 150 Mg 60 Tablet formülü hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.