Yasal Uyarı

Saglikrehberimiz.com içinde çeşitli tıbbi konular ve sağlık bilgileri üzerine pek çok madde içermektedir. Ancak, bu maddelerin yanlışsız olduğunun hiçbir şekilde garantisi yoktur.Tıbbi konulara değinen bir maddede bulunan herhangi bir sözün gerçek, doğru ya da kesin olduğunun bir güvencesi kesinlikle yoktur.Bu maddeler, bölüm olarak ya da bütünüyle, çoğunlukla profesyonel olmayan kişilerce yazılmaktadır. Tıp ile ilgili bir söz yanlışsız bile olsa, sizin ya da sizin belirtileriniz için uygulanabilir olmayabilir. Burası herkes tarafından kullanılan ücretsiz bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu nedenle tıbbi konuların uygulanması halinde Saglikrehberimiz.com mesuliyet kabul etmez ve herhangi bir yardımı taahhüt etmez.

Saglikrehberimiz.com tarafından sağlanmış olan tıbbi bilgi, en iyi durumda bile, yalnızca genel niteliklidir ve bir tıp profesyonelinin (örneğin, ehliyetli bir tıp doktoru, hemşire, eczacı vb.) önerisi yerine geçmez. Saglikrehberimiz.com bir doktor değildir.Saglikrehberimiz.com sitesine bireysel katkıda bulunanların, sistem işleticilerinin, geliştiricilerin, maddi ya da manevi destekleyicilerin hiçbiri ve Saglikrehberimiz.com ile bağlantılı olan başka hiçbir kişi, bu genel sağlık sitesinde sunulan herhangi bir bilginin kullanılması ya da benimsenmesinden doğan sonuçların sorumluluğunu alamaz.

Saglikrehberimiz.com sitesinde yer alan yayınlar ve videolar tedavi amaçlı olmayıp tamamen internet ortamından derlenmiş bilgilerden oluşmaktadır. Sitemizde yer alan videolar, youtube.com, video.google.com, myspace.com, dailymotion.com vb. sitelerden linklenmiş videolardır. talep halinde sitemizden kaldırılacaktır.

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR.

Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.

SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir.

Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir.

Sitemizde İlaç Rehberi kategorisinde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız! Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından saglikrehberimiz.com sorumlu tutulamaz.

Diyet, reçetelerinin uygulanmasından meydana gelecek dolaylı yada dolaysız hiçbir problemde sitemiz Saglikrehberimiz.com sorumlu tutulamaz. Diyetlere başlamadan önce bir diyetisyene danışmanız tavsiye edilir.

Alternatif tıp, reçetelerinin uygulanmasından meydana gelecek dolaylı yada dolaysız hiçbir problemde sitemiz Saglikrehberimiz.com sorumlu tutulamaz.

Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan Saglikrehberimiz.com sitesi ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Her türlü tıbbi tedaviniz için mutlaka doktorunuza danışınız!