/ 29 Kasım 2012, Perşembe / İlaç Rehberi


Xenical 120 Mg 84 Kapsül formulü, Xenical 120 Mg 84 Kapsül endikasyonları, Xenical 120 Mg 84 Kapsül kullanım şekli:

Anti-obezite

Formülü:
Bir kapsül 120 mg orlistat içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Xenical, obez veya aşırı kilolu ve buna bağlı başka hastalıkları da olan hastaların tedavisinde hafif düşük kalorili bir diyetle birlikte endikedir.

Kontrendikasyonları:
Xenical kronik malabsorpsiyon sendromu olan hastalarda, kolestazı olanlarda, orlistat veya kapsülde bulunan diğer maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:
4 yıla kadar sürdürülen uzun süreli çalışmalarda orlistat tedavisi gören hastaların büyük çoğunluğunda A, D, E, K vitaminleri ve beta-karoten düzeyleri normal sınırlarda kalmıştır. Yeterli beslenmenin sağlanması için bir multivitamin desteği düşünülmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Klinik çalışmalardan elde edinilen deneyimler

İlaç etkileşimleri:
Farmakokinetik araştırmalarda amitriptilin, atorvastatin, biguanidler, digoksin, fibratlar, fluoksetin, losartan, fenitoin, oral kontraseptifler, fentermin, pravastatin, varfarin, uzun sürede salınan nifedipin, yavaş salınan nifedipin, sibutramin veya alkol ile etkileşme görülmemiştir.

Kullanım şekli ve dozu:
Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde;

Bir önceki yazımız olan Xenetix Solüsyon başlıklı makalemizde {Xenetix-300 200 ml 1 Flakon} ve Xenetix Solüsyon hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.