/ 29 Kasım 2012, Perşembe / İlaç Rehberi


Xamamina 50 Mg 20 Tablet formulü, Xamamina 50 Mg 20 Tablet endikasyonları, Xamamina 50 Mg 20 Tablet kullanım şekli:

Antiemetik

Endikasyonları:
Bütün araç tutmaları, elektro şok kusmaları, gebelik, hipertansif veritigo, labirentit, meniere sendromu, migren, postnarkotik ve postoperatif, radyasyon hastalığında endikedir.

Kontrendikasyonları:
Yoktur.

Uyarılar/Önlemler:
Gebelik kusmalarında, sabah yataktan kalkmadan yarım saat önce ve araç tutmalarında yolculuğa çıkmadan yarım saat önce alınmalıdır. Meydana getirebileceği yorgunluk ve uyku halinden dolay araç, kullananların uyarılması gerekir.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Yoktur.

İlaç etkileşimleri:
Latanoprost’un göz içi basıncını düşürücü etkisinin, beta-adrenerjik antagonistler (timolol), adrenerjik agonistler (dipivalil epinefrin), karbonik anhidraz inhibitörleri (asetazolamid), ve en azından kısmi olarak da kolinerjik agonistlerle (pilokarpin) aditif olduğu kısa süreli klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

Kullanım şekli ve dozu:
Semptom başlamadan 1/2 saat önce kullanılmak üzere 1-2 tablet kullanılır. Bu doz gerektiginde günde 3-4 defa tekrarlanabilir. Çocuklarda yaşlarına göre bu miktarın 1/2-1/4’ü kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Xalatan % 0,005 Göz Damlası başlıklı makalemizde 005 Göz Damlası ve Xalatan % 0 hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.