/ 31 Ekim 2013, Perşembe / İlaç Rehberi


Verrutol 15 Gr Siğil İlacı formulü, Verrutol 15 Gr Siğil İlacı endikasyonları, Verrutol 15 Gr Siğil İlacı kullanım şekli:

Endikasyonları:
Verrucae vulgaris, Verrucae planae juveniles

Kontrendikasyonları:
Dolaşım bozukluğu olan kişilerce ve şeker hastalarınca kullanılmamalıdır. Vücuttaki benlere ve üzerinde tüy üremiş olan siğillere uygulanmamalıdır. Florourasil, fetusa zarar verebileceğinden hamilelikte kullanılmamalıdır. Preparatın bileşimindeki herhangi bir maddeye allerjisi olanlarca kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:
Haricen kullanılır. Gözlerle ve mukozalarla temasından kaçınınız. Eğer göz ve mukozaya sıçrayacak olursa bol su ile yıkayıp, çöken maddeleri (film yapıcı karışım) uzaklaştırıp 15 dakika süreyle su ile iyice yıkayınız. Geniş yüzeylere (özellikle 25 cm²den büyük alanlara) uygulamayınız.Çocuklarda kullanımının emniyetli olup olmadığı hakkında yeterli bilgi yoktur. Ürünün siğil etrafındaki normal deri ile temasından sakınılmalıdır. Kullanım süresi içinde aşırı irritasyon görülürse kullanıma ara verip doktora başvurulmalıdır.Ürün aşırı derecede yanıcı olduğundan ateşten uzak tutulmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Verrutol, siğilin etrafındaki normal deri ile temas ettiğinde lokal irritan etki görülebilir.Sadece siğilin olduğu bölgeye uygulamak suretiyle veya kullanıma kısa bir süre ara vermek suretiyle irritasyon kontrol altına alınabilir. Yanma, kaşınma, irritasyon, enflamasyon, allerjik kontakt dermatit görülebilir.

İlaç etkileşimleri:
Yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:
Ürün siğilin çevresindeki normal deri ile temas ettirilmden günde 2-3 kez ince bir tabaka halinde siğilin üzerinde uygulanır. Çok küçük siğiller için şişenin kapağındaki uygulama çubuğu yerine kürdan kullanılabilir. Her uygulamadan önce bir uygulama sonucu oluşmuş film tabakası uzaklaştırılmalıdır. Eğer yıkama sonucu uzaklaştırılamazsa kenarından uygun şekilde kaldırılmak suretiyle uzaklaştırılabilir. Klinik açıdan gözle görülebilir bir iyileşme 2 ila 4 hafta sonra, siğilde küçülme ise 6 ila 12 hafta sonra gözlenir. Tedavi sırasında arada doktora başvurmakta fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Vi-daylin 100 Ml Şurup başlıklı makalemizde Vi-daylin 100 Ml Şurup endikasyonları, Vi-daylin 100 Ml Şurup formülü ve Vi-daylin 100 Ml Şurup kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.