/ 19 Mayıs 2013, Pazar / Sağlık Bilgileri


Ter kokusundan rahatsız olmayan yoktur. Ter kokusu bazen bir hastalık belirtisi de olabilir. Ter kokusunu önlemek için türlü ilaç ve kozmetik ürünleri üretiliyor. Gül tableti de bunlardan biri.

Bilim adamları Isparta gülünden her insanın gül gibi kokmasını sağlayacak tablet üretti. Türkiye’nin gül bahçesi Isparta’da üretilen gül yağı, Japon bilim adamları tarafından tablet haline dönüştürüldü. Gülü tablet olarak piyasaya süren Japonlar, tableti yutan her insanın, içerisindeki gül yağı ham maddesi nedeniyle gül gibi kokmasını hedefliyor.

Gülbirlik Genel Müdürü Bolat Tamer, Japonlar’ın piyasaya sürdüğü gül tabletinde Isparta’nın gülünden çıkan yağın ham madde olarak kullanıldığını söyledi. Japonya’dan kendilerine üretilen tabletle ilgili bir numune gönderildiğini de belirten Tamer, “Zannediyorum bu yıl bizden gül yağı talepleri olacak. Bize verilen bilgiye göre tablet içerisine gül yağı konularak, insanların gül yağını yutması amaçlanıyor. Böylece mideden vücuda ve kana karışarak insanların gül gibi kokması hedefleniyor. Yani insanlar terlediğinde dahi teri gül gibi kokuyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Hastalık Belirtileri Nelerdir başlıklı makalemizde hastalık belirtileri, hastalık belirtileri nasıl ortaya çıkar ve Hastalık belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.