/ 14 Kasım 2013, Perşembe / İlaç Rehberi


Supravit 100 Ml Şurup formulü, Supravit 100 Ml Şurup endikasyonları, Supravit 100 Ml Şurup kullanım şekli:

Formülü:
A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, D-biotin (H vitamini), Dekspantenol, Nikotinamid içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Beslenme bozuklukları ve iştahsızlık sonucu çocuklarda gözlenen büyüme-gelişme gecikmesinde, hipovitaminoz ve çeşitli nedenlerle oluşabilecek avitaminoz profilaksisi amacıyla; hastalık, enfeksiyon, ameliyat sonrası nekahat devresi, yorgunluk, zayıflama, halsizlik dönemlerinde artan vitamin gereksinimini karşılamak amacıyla; özellikle gelişmenin hızlandığı dönemlerde, düzensiz beslenen çocuklarda veya özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Preparattaki maddelerden birine karşı aşırı hassasiyeti olanların kullanmaları sakıncalıdır.

Uyarılar/Önlemler:
Etken maddelerden her birine duyarlı kişilerde kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Yüksek dozda uzun süreli kullanımlar A ve D hipervitaminozu oluşturabilir.

İlaç etkileşimleri:
Tedavi edici dozlarda kullanıldığında diğer ilaçlara karşı ya da onlar ile birlikte bir etki yarattığı gözlenmemiştir. Yine de tiazid gurubu diüretikler kullanan hastalara dikkatle uygulanmalıdır. Kumarin tipi antikoagülanlarla birlikte kullanıldığında etkileşme olabileceğinden dikkat edilmesi gerekir.

Kullanım şekli ve dozu:
2-12 yaş arasındaki çocuklarda günde 1-2 ölçek (5-10 ml) kahvaltıda

Bir önceki yazımız olan Tadalin 100 Efervesan Tablet başlıklı makalemizde şeker hastalığı tatlandırıcısı, Tadalin 100 Efervesan endikasyonları ve Tadalin 100 Efervesan Tablet formülü hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.