/ 14 Kasım 2013, Perşembe / İlaç Rehberi


Somon Balık Yağı formülü, Somon Balık Yağı endikasyonları, Somon Balık Yağı kullanım şekli:

Formülü:
Omega 3

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Omega 3 en fazla Somon Balık Yağında bulunmaktadır. Kalp sağlığının korunmasında, kolesterolün dengelenmesinde bununla beraber psikolojik rahatsızlıklardan kanser tedavisine kadar geniş kullanım alanında kendini ispatlamıştır. İçerdiği E vitamini sayesinde yüksek antioksidan etki gösterir.

Kullanıldığı yerler :
Ø Kolesterolü düşürür.
Ø Hamilelik döneminde Omega 3 alınması bebeklerde davranış bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve sağlık problemleri risklerini önemli ölçüde azaltır.
Ø Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudun direncini arttırır.
Ø Kalp sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Özellikle kalp krizi geçirmiş hastalarda hayatta kalma oranını arttırır.
Ø Damar sertliğini önler, tansiyonu düşürür, kan akışını arttırır.
Ø Depresyon riskini azaltır, şizofren, alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.
Ø Büyüme döneminde alınan Omega 3 çocuklarda öğrenme güçlüğü, duygusal dengesizlik ve dikkat problemlerini önler.
Ø Kanserden korur ve yüksek oranda ağrı dindirici etki gösterir.

Kontrendikasyonları:
Bilinen bir kontrendikasyonu olmamakla birlikte çinko sülfata hassasiyeti olanlar kullanmamalıdır. Çinko tuzları penisilin türevleri ile birlikte alınmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:
Gebelik ve laktasyonda kullanım: Teratojenik etkisine dair bir kayıt olmamakla birlikte, hamile ve emziren annelerde doktor kontrolünde kullanılması önerilir. Yapılan çalışmalar sonunda hamilelerde, Zn2+ gereksiniminin arttığı anlaşılmıştır.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Kullanım başlangıcında bazen şikayetler görülebilir.Ancak bu genelde birkaç gün içinde geçeceğinden kullanıma devam edilmelidir.SkinSolv parfüm ve kortikosteroidler içermemektedir.Ürünün herhangi bir alerjik etkisi bilinmemektedir.

İlaç etkileşimleri:
Çinko sülfat tetrasiklinler ile şelat teşkil edeceğinden birlikte kullanılmamalıdır. Uygun oranlarda (Demir /Çinko oranları 1/1 veya 2,5/1 arasında ) alındığında demir preparatları çinko sülfatın biyoyararlanımını etkilememektedir. Penisilamin ile birlikte alındığında penisilaminin etkisini azaltabilir.

Kullanım şekli ve dozu:
Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde,

Bir önceki yazımız olan Soya Sütü başlıklı makalemizde Soya Sütü endikasyonları, Soya Sütü formülü ve Soya Sütü kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.