/ 21 Nisan 2013, Pazar / Kadın Sağlığı


Sezaryen doğum anında neler oluyor? Sezaryen doğum nasıl yapılır? Görüntüler National Geographic belgeselinden alınmıştır.

Bazı durumlarda bebeğin vajinal yol ile doğması mümkün olmaz. Bu gibi durumlarda karın duvarı ve rahme yapılan cerrahi kesiden bebeğin doğumu gerçekleştirilir. Bu işleme sezeryan adı verilir. Sezeryan ile doğumu gerektirecek pek çok neden olabilir.

Sezeryan ne zaman yapılır ?

Sezeryan ile doğum yapılmasını gerektirecek pek çok neden olabilir. Bunların bir kısmı anneye ait nedenler, bir kısmı ise bebeğe ait nedenlerdir. Bazı durumlarda doğumun sezeryan ile gerçekleşmesi doğum başlamazdan önce kararlaştırılırken, bazı durumlarda ise doğum eylemi sırasında çıkan problemlerden dolayı sezeryan ile doğum kararı alınabilir.

Bazen gebenin kendisi sezeryan ile doğum yapmak isteyebilir, bu kompleks kararın mutlaka doktor ile tartışılıp karar varılması gerekir

Bir önceki yazımız olan Meme Muayenesi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde evde meme muayenesi, meme muayenesi ve meme muayenesi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.