/ 16 Kasım 2013, Cumartesi / İlaç Rehberi


Passiflora 700 mg/5 ml, 180 ml Şurup Şişe formülü, Passiflora 700 mg/5 ml, 180 ml Şurup Şişe endikasyonları, Passiflora 700 mg/5 ml, 180 ml Şurup Şişe kullanım şekli:

Formülü:
Her 5 ml’de (1 ölçek);
Passiflora Sıvı Ekstresi 700mg

Alkol, Tatlandırıcı; Sakkaroz, Koruyucu; Metil paraben, Propil paraben

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Huzursuzluk, endişe, adet görme ve menapoz dönemlerindeki ruhsal sıkıntı ve gerginlikler, uykusuzluk gibi şikayetlerin semptomatik tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Bilinen bir kontrendikasyonu yoktur.

Uyarılar/Önlemler:
Dikkat gerektiren makinaları kullanmak zorunda olan kişilerde ve vasıta kullananlarda ilacın oluşturacağı santral depresif etki hatırda tutulmalıdır. Hamilelerde ancak doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Passiflora’nın bilinen zararlı bir yan etkisi yoktur.

İlaç etkileşimleri:
Santral sinir sistemini deprese eden ilaçlar (alkol, barbitürat,tranklizanlar,v.b.) ile birlikte kullanımı sırasında sedatif ve hipnotik etkilerin artacağı unutulmamalıdır.

Disülfiram ile beraber kullanılmamalıdır. Aspartam kullanan kişilerde idrarda tortu görülebilir (Fenilketoüri).

Kullanım şekli ve dozu:
Büyüklerde;gün boyunca sakinleştirici bir etki sağlamak için yemeklerden önce 1-2 ölçek alınır. Uyku bozukluklarında ise yatmadan bir saat önce 2 ölçek içilir.

Çocuklarda (3 yaşından büyük); Doktor tavsiyesine göre daha ufak dozlarda kullanılır. Bir defasında 1/2 ölçekten fazla verilmemelidir.

Bir önceki yazımız olan Paxil 20 Mg 28 Tablet başlıklı makalemizde Paxil 20 Mg 28 Tablet endikasyonları, Paxil 20 Mg 28 Tablet formülü ve Paxil 20 Mg 28 Tablet kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.