/ 26 Kasım 2013, Salı / İlaç Rehberi


Kuiflex 200 Mg 40 Draje formülü, Kuiflex 200 Mg 40 Draje endikasyonları, Kuiflex 200 Mg 40 Draje kullanım şekli:

Formülü:
Bir tablet: 200 mg Fenprobamat ve 200 mg Parasetamol (etkin maddeler), Ouinoline Yellow Lake, Titanyum dioksit, FDSC Yellow4 6/Sunset yellow FCF lake, Ponceau 4R lake (Boyar maddeler) içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Kas İskelet sistemi hastalıklarında (eklem romatizması, diskopatiler, spondilartroz, lumbago, siyatalji ve tortikolise bağlı kas ağrılarında, burkulma ve benzeri travmalara bağlı ağrılarda ) hemipleji, parapleji, multipl skleroz ve serebral paralizide görülen kas spastisitesinde, stres aşırı yorgunluk gibi durumlarda ve elektroşok tedavisinde, diş çekiminden önce ve ağrılı çene kontraksiyonlarında kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Formülde yer alan maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığı bulunanlarda, hamile ve emziren kadınlarda ve myastenia graviste kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:
Fizik gücü ve mental uyanıklığı azaltabileceği için, tedavi görenlerin motorlu araç kullanmamaları gerekir. Kuiflex Tablet’in uzun süreli kullanımında ya da masif aşırı doz alımında hepatotoksisite ve nefrotoksisite görülebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Allerjik deri döküntüleri, uyuşukluk, mide bulantısı, ishal, parestezi, halsizlik,
baş ağrısı, baş dönmesi heyecan ve görme bozukluğu ortaya çıkabilir. Parasetamol kullanımı sonrasında agranülositoz, trombositopeni, pansitopeni, methemoglobinemi görüldüğü bildirilmiştir.

İlaç etkileşimleri:
Alkol, santral sinir sistemi depresanları ve psikotrop ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:
Yetişkinlere günde 3 defa 2 tablet, ağrının fazla olduğu durumlarda günde 4 defa, 2 tablet tok karnına verilir. 6 yaşın üzerindeki çocuklara ve şikayeti hafif olan yetişkinlere, günde 3 defa, 1 tablet verilebilir. Dozaşımı: Herhangi bir nedenle fazla miktarda alındığında gastrik lavaj yapılır ve destekleyici tedavi uygulanır.

Bir önceki yazımız olan Lacipil 4 Mg 28 Tablet başlıklı makalemizde Lacipil 4 Mg 28 Tablet endikasyonları, Lacipil 4 Mg 28 Tablet formülü ve Lacipil 4 Mg 28 Tablet kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.