/ 24 Ağustos 2012, Cuma / Diyet ve Sağlıklı Yaşam


Hangi yemekler kilo aldırmaz? Hangi yemekleri yiyince kilo veririz? İşte size kilo vermenizde yardımcı olacak yaz yemekleri önerilerimiz;

Soğuk Çorbalar
Kışın bol bol çorba içiyoruz, peki ya yazın. Eğer sıcak çorba içmek istemiyorsanız, soğuk çorbalar yapabilirsiniz. Örneğin; cacık. Cacığın hazırlanma mantığını bir çok sebze için kullanmanız mümkün.

Çiğ Sebze Ve Meyveler
Çiğ meyve ve sebzelerden tüketmek kilo vermenize çok fala yardımda bulunacaktır. Ayrıca pişmemiş besinlerin daha fazla vitamine sahip olduğunu da unutmamak gerekir.

Yulaflar
Özellikle sabah kahvaltısı ve akşamüstü çay keyfine alternatif olarak tercih edebileceğiniz süt ile karıştırılarak hazırlanan yulaf, arpa, mısır gevreği tarzındaki besinler kilo vermenize yardım edecektir.

Salatalar
Salata en zengin içerikli besinlerden biri. Damak tadınıza uygun içerikli salatalar ile hem öğlen hem akşam yemeklerinde lezzetli tatlar elde edebilirsiniz.

Meyve Bazlı Tatlılar
Tatlı seviyor ve tatlı yemekten vazgeçemiyorsanız meyvelerden yardım alabilirsiniz. Meyve salatası elbette en büyük önerimiz.

Bir önceki yazımız olan Diyet Nedir başlıklı makalemizde diyet nedir, doymamış yağlar ve doymuş yağlar hakkında bilgiler verilmektedir.(1) Yorum

  • Sedef Cevapla

    Diyet yapmayı bıraktığım an yeniden kilo almaya başlıyorum bunun sebebi ne olabilir? Sürekli diyet mi yapmalıyım?

    30 Ocak 2013 at 00:55

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.