/ 10 Aralık 2012, Pazartesi / Estetik ve Güzellik


Kadınlar bakımlı ve güzel olmak için kaş asma tekniğine başvuruyorlar. Kaşlar yerçekimi etkisi ve yaşlanma ile birlikte dokularda oluşan gevşeme sonucu normal pozisyonundan daha aşağı şekilde yer değiştirebilir.

Kaşların aşağı sarkması sonucu yüzde yorgun ve üzgün bir ifade oluşabilir. Sarkan kaşlar ve kaşların altındaki dokular, gözkapaklarının üzerine yığıldığı için gözkapaklarının estetiğini de olumsuz etkiler.
Kaş kaldırma estetik ameliyatları, Kaş biçimini beğenmeyip, düşük olduğunu düşünen kişilere uygulanabilen operasyondur. Üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir

Kaş kaldırmada günümüzde “kaş asma tekniği” uygulanmaktadır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılmakta ve hastaya hiçbir zorluk yaşatmamaktadır. Saç içinde açılan 2 cm uzunluğunda kesi ilke girilerek kaş yukarıya kaldırılmakta, istenilen şekle sokulabilmektedir.Operasyon sırasında hastaya kaşının son hali bir ayna ile gösterilip kaş seviyesine beraber karar verilebilmektedir.

Kaş asma tekniği ile göz çevresindeki kırışıklıklar da kaybolabilmektedir.Operasyon sonrası ağrısızdır.Hasta hemen günlük işlerine dönebilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.

Bir önceki yazımız olan Kaş Dökülmesine Çözüm başlıklı makalemizde kaş dökülmesi, kaş dökülmesi nedenleri ve kaş dökülmesi sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.