/ 08 Şubat 2013, Cuma / Estetik ve Güzellik


Zaman zaman hepimiz kaş dökülmesi sorunu yaşayabiliriz. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Kaş dökülmesi konusunda neler yapabiliriz?

Eğer sizinde bu tarz bir probleminiz varsa, ya da ilerleyen zamanlarda karşılaşırsanız, önereceğimiz bazı bakım çeşitlerini deneyebilirsiniz.Öncelikle halk arasında en çok bilinen kaş bakım ürünü bitkisel olan badem yağıdır. Badem yağı kıl köklerini beslediği için kaş dökülmelerinde ya da küserek çıkmayan bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Bunun dışında yine alternatif bir çözüm sarımsak sürmektir. Bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölerek kaşımızın sorunlu bölgesine periyotlar halinde sürmemiz kaşımızda dökülmeyi azaltabileceği gibi küsen bölgelerde de onarma işlemini gerçekleştirmektedir.

Yine kaş dökülmeleri ve küsmeleri için kozmetik ürünlerde kullanılabilir. Piyasada bunun için özel olarak üretilmiş birçok ürün mevcuttur. Genelde kaş gürleştirici olarak anılmakta ve bu şekilde satılmaktadır. Ayrıca yine kaşın küsmesi durumunda o alanı gürleştirmek ve güçlendirmek adına tıraşlama işlemi de uygulanabilmektedir.Bu uygulamaların dışında kaşı boyama ile geçici olarak bir çözüm üretilebilir. Kuaförlerde bu işi uzman şekilde yapan kişiler size bu konuda yardımcı olabilirler. Yine geçici bir yöntem olarak kaşa kontur uygulanması da kaşın şeklini düzeltmek adına yapılan diğer bir çalışmadır.

Bir önceki yazımız olan Fazla Estetiğin Zararı başlıklı makalemizde estetiğin zararları, fazla estetiğin zararı ve fazla estetiğin zararları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.(1) Yorum

  • Ayse Cevapla

    Benim de kaşım dökülüyordu. Ben de badem yağı kullanıyorum.

    09 Eylül 2012 at 20:45

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.