/ 27 Kasım 2013, Çarşamba / İlaç Rehberi


Hitrizin 10 Mg 20 Film Tablet formülü, Hitrizin 10 Mg 20 Film Tablet endikasyonları, Hitrizin 10 Mg 20 Film Tablet kullanım şekli:

Endikasyonları:
Mevsime bağlı allerjik rinit ve konjonktivit, kronik allerjik rinit, idiopatik ürtiker kaşıntılarda endikedir.

Kontrendikasyonları:
Seirizine karşı aşırı duyarlılığı olan şahıslarda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:
Böbrek yetmezliği olan kimselerde doz yarı yarıya azaltılarak günde 5 mg olarak verilmelidir.
Vasıta ve dikkat gerektiren alet ve makine kullanan kimselerde önerilen günlük doz aşılmamalıdır.
Setirizinin hamilellikte ve emzirenlerde emniyetle kullanılabileceğini gösteren yeterli araştırmalar mevcut olmadığından bu şahıslarda kullnılması tavsiye edilmez.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Setrizin kullanımı ile sedasyon görülme sıklığı plasebo ile eşit düzeyde olmaktadır. Nadiren aşırı duyarlılık, baş ağrısı, uyku hali, ajtasyon, ağız kuruluğu ve gastrointestinal bozukluklar gibi yan etkiler gözlenmiştir.

İlaç etkileşimleri:
Alkol ile birlikte kullanılmamalıdır. Sedatiflerle birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

FİLM TABLET:Erişkinlerde ve 12 yaşın üstündeki çocuklarda günlük doz 10 mg’dır. İstenirse bu doz 2 eşit kısma bölünerek eşit aralarla verilebilir.2-12 yaş arasındaki çocuklara günde 1 defa 5 mg olarak verilebilir.

ŞURUP :2-12 yaş arasındaki çocuklara günde 1 defa 5 mg olarak verilebilir. Erişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda günlük doz 10 mg’dır.İstenirse bu doz 2 eşit kısma bölünerek eşit aralarla verilebilir.

ORAL DAMLA :2-12 yaş arasındaki çocuklara günde 1 defa 5 mg olarak verilebilir. Erişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda günlük doz 10 mg’dır.İstenirse bu doz 2 eşit kısma bölünerek eşit aralarla verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Ibufen 100 Ml Şurup başlıklı makalemizde Ibufen 100 Ml Şurup endikasyonları, Ibufen 100 Ml Şurup formülü ve Ibufen 100 Ml Şurup kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.