/ 14 Ocak 2013, Pazartesi / Göz Hastalıkları


Göz ve çevresinde özellikle göz kapağında sinirlerin hareket etmesi, magnezyum ve potasyum eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlığa halk arasında göz seyirmesi denir.

Dışardan bakıldığında farkedilmeyen ancak verdiği kıpırtı ile insanı rahatsız eden göz seyirmesi, göz çevresinde bulunan kasların titremesinden ileri gelir, Genelde göz kapağında veya gözün alt kısmında meydana gelen bu rahatsızlığa yolaçan sebepler arasında vitaminsizlik , yorgunluk ve sinir gerginliği başta sayılabilir.

Eğer uzun süre bir işle meşgulseniz gözlerinizi sabit bir noktaya fazla sabitlemeyin sürekli oynatmaya çalışın ve fırsat buldukça gözlerinizi dinlendirin yorgunluğa bağlı sinir gerginlikleride gözü ciddi şekilde etkiler sizin sorununuzda bu zannedersem dinlendirmiyorsunuz eğer kendinizi dinlendirmezseniz ileride daha büyük hastalıklara maruz kalabilirsiniz (göz tansiyonu , katarakt v.b…) vitaminleride alırsanız sizin için iyi olur.

Bayanlarda özellikle gebelik dönemlerinde seyirmeler ve kramplar oluyor bu gözde ayakta ve belde oluşuyor bunun nedeni dediğim gibi magnezyum ve potasyum eksikliği. Bu olay gayet normal bir durumdur bu gibi durumlarda hasta çikolata ve muz yemesi kafi gelir bunlar magnezyum ve potasyum olarak zengin minerallerdir.

Bir önceki yazımız olan Güneş Gözlüğü Seçimi başlıklı makalemizde güneş gözlüğü seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.