/ 27 Kasım 2013, Çarşamba / İlaç Rehberi


Fito Krem 40 Gr formülü, Fito Krem 40 Gr endikasyonları, Fito Krem 40 Gr kullanım şekli:

Formülü:
Beher 20 g. Fito Krem etken madde olarak; 3 g. Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve 0.2 g. Etilenglikol Monofenil Eter, Koku Maddesi olarak; Lavanta ve Koriander Esanslarını içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Epitelin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının topikal tedavisinde kullanılır.
Fitç Krem bu özelliği nedeniyle özellikle;
– Ulsero distrofik değişimlerde; (varikoz ülserleri, radyodermatit, uzun süre yatağa bağlı kalanlarda görü en yaralar; fistüller; decubitus yaraları, çatlaklar)
– Ekzema ve psoriatik belirtilerde, (Eritrodermik oıguıar, dermatoz, allerjik kaşıntılar)
– Her derecedeki yanık; kapanmayan yaralar; mesleki entoksikasyonun yol açtığı cild rahatsızlıkları; soğuk nedenıy e oluşan çatlaklar;
– Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı yada değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar) endikedir.

Kontrendikasyonları:
Bileşimindeki maddelerin herhangi birine karşı, önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:
Topikal kullanım için öngörülen tüm ürünlerin kullanımı, özellikle uzun süreli uygulamalarda, bazı hassasiyeti arttırıcı etkide bulunabilir. Böyle durumlarda tedavi kesilir ve gerekiyorsa uygun bir terapi uygulanır. Duyarsız mikropların gelişmesi durumunda da aynı işlemler yapılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Yoktur.

İlaç etkileşimleri:
Yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:
Günde en az iki kez, olguların önem derecesine, yayılımlarına ve durumlarına göre hafifçe masaj yaparak uygulanır.
Fito Krem bir spatül veya başka uygun bir alet kullanılarak yara bölgesine sürülür. Gazlı bez ile kapatıldıktan sonra bu bezin krem ile sıvanması önerilir. Bu sayede uygulamanın yumuşaklığı ve plastisitesi korunmuş olacaktır. Daha sonra yeniden ilaç uygulanırken, spesifik endikasyonlar dışında yaralı bölgenin, bir önlem olarak, steril su ile yıkanması gereklidir. Krem tamamen suda çözünme Özelliğindedir.
Hekim Önerdiği takdirde, antiseptik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Forza 30 Tablet başlıklı makalemizde Forza 30 Tablet endikasyonları, Forza 30 Tablet formülü ve Forza 30 Tablet kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.