/ 25 Ağustos 2012, Cumartesi / Sağlık Bilgileri


Evde sağlık hizmetleri nedir? Evde sağlık hizmetleri için hangi kuruma başvurulur? Kimler evde sağlık hizmetlerinden faydalanabilir?

Evde sağlık hizmetlerinin görevi hastalığın teşhisini koymak olmayıp daha önce ilgili dal uzmanı doktorlar tarafından koyulan teşhis doğrultusunda planlanan tedavi çerçevesinde kişinin bulunduğu ev ortamında muayene, tahlil tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesi, ilaçların reçete edilmesi konusunda lüzumu halinde ilgili dal uzmanlarının da görüşü alınarak gerekli konsültasyon sağlanır. Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile ve mesai saatleri dahilinde yürütülür.

Evde sağlık hizmetleri telefon: 444 38 33

Evde sağlık hizmeti verilen kişilerin mevcut durumları hariç, yeni oluşan acil haller birimin görev alanına girmez.Bu durumlarda 112 İl Ambulans Servisi ya da doğrudan sağlık kuruluşlarının acil servislerine başvuru esastır.

Bir önceki yazımız olan Midye Zehirlenmesi Nedir ve Belirtileri Nelerdir başlıklı makalemizde midte zehirlenmesi belirtileri, midye zehirlenmesi ve midye zehirlenmesi nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.