/ 10 Aralık 2012, Pazartesi / Erkek Sağlığı


Kadınlar gibi erkeklerde artık estetik alanda daha genç ve bakımlı görünmek için estetik uygulamalar yaptırmaya başladı. Botoks uygulamasıda bunlardan biri. Botoks uygulaması nasıl yapılır?

Erkekler yaşlanmaya karşın yaptıkları botoks ve dolgu gibi uygulamalar sayesinde, çevresindekiler yapılan müdahalenin farkına varmakta zoralnıyor. Bu sayede hem yaşlanmaya karşı önlemlerini almış hem de dış görünüşlerine katkıda bulunmuş oluyorlar.

Botoks, uygulandığı bölgedeki kasları bloke ediyor. Bu sebeple de kası hareketsizleştirip mimik yapılmasını engelleyerek yüzdeki kırışıklaşmayı engelliyor veya var olan kırışıkları olabilecek en düzgün şekline getiriyor.

Dolgu ise, yüzdeki yaşlanmadan veya dış etkenlerden dolayı gerçekleşmiş olan çöküntüleri doldurarak bölgedeki görüntüyü düzeltiyor. İçerdiği madde olarak cilt altındaki hücrelere uyum sağlayıp istenmeyen görüntüyü rahatlıkla kapatabiliyor.

Kolayca ve kısa sürede uygulanan bu müdahaleler etkisini 6- 9 ay boyunca sürdürüyor. Uygulamanın hemen ardından günlük hayatına devam edebiliyor, iş yerlerine dönebiliyorlar. Uygulanacak yere göre 5- 20 dakika süren uygulamaların maliyetlerinin az olması sebebiyle de isteyenlere kolayca yaptırabilme imkânı sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Teknoloji ve Kısırlık başlıklı makalemizde erkek infertilitesi, erkek kısırlığı ve teknoloji ve kısırlık hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.