/ 29 Kasım 2013, Cuma / İlaç Rehberi


Emedur 200 Mg 20 Draje formülü, Emedur 200 Mg 20 Draje endikasyonları, Emedur 200 Mg 20 Draje kullanım şekli:

Endikasyonları:
Araç tutmaları, enfeksiyon, entoksikasyon, gebelik kusmaları, hepatit, ilaçların neden olduğu bulantı, kolesistit, migrende endikedir.

Kontrendikasyonları:
Epilepsi, Reye sendromu, parkinson, nedeni belli olmayan kusmalar, feokromsitoma, yeni doğanlar ve etken maddeye duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:
Oluşabilecek uyku halinden dolayı motorlu araç vb. kullananlarla, yüksek yerlerde çalışan hastalar uyarılmalıdır. Benzamide duyarlı hastalarda kullanılmaz.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Konvülsiyon aşırı duyarlılık reaksiyonları, parkinsonizm belirtileri, dermansızlık, inkoordinasyon, baş ağrısı, bulanık görme, irritasyon ve ağız kuruluğu gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:
Bilinen bir etkileşimi yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:
Draje: Erişkinlerde 3-4×1-2 draje/gün, gebelerde saban uyanır uyanmaz 1 draje dozda uygulanır. Ampul: Erişkinlerde 3-4×200-300mg/gün, 27-41 kg arası çocuklarda 3×100-150mg/gün dozda uygulanır. Supozituvar: 27 kg’a kadar olan çocuklarda 100mg’lık supozituvar, 27 kg’dan fazla olanlarda 200mg’lık supozituvar uygulanır. Gerektiğinde her 4 saatte bir 1 supozituvar kullanılabilir. Bulantı başlamadan 1/2 saat önce kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Emla % 5 Krem başlıklı makalemizde Emla % 5 Krem endikasyonları, Emla % 5 Krem formülü ve Emla % 5 Krem kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.