/ 06 Eylül 2016, Salı / Sağlık Kültür Sanat


Kitabı okuyan biri olarak bu kitabı tüm anne babalara tavsiye ediyorum. Doğru bildiğimiz yanlışları kitabı okurken daha iyi anlayacaksınız. Çocuk yetiştirirken bu kitap sizin rehberiniz olacak.

Çocuklarınız kurallarınıza uymuyor, yanlış davranışlarda mı bulunuyorlar? Doğru davranmaları konusundaki önerilerinizi önemsemiyor ya da ret mi ediyorlar? Yumuşak ve otoriter eğitim modelleri arasında kararsız mı kalıyorsunuz?

Oysa bu modellerden daha eğitici ve daha az çaba gerektiren bir yöntem var. Çocuğunuza Sınır Koyma, çocuklarınızın daha nazik ve saygılı olması için altyapı oluşturmanıza yardımcı olur.

Robert MacKenzie tarafından yazılmış ve tekrar gözden geçirilerek genişletilmiş bu baskı ile kanıtlanmış teknik ve yöntemleri öğrenecek ve çocuğunuzun sizinle işbirliği yapmasını sağlayacaksınız.

Bu kitap anne-babalara şu özellikleri kazandırıyor:

Anlaşılır, kesin ve etkili sınırlar koymak

Çatışma ve güç mücadelelerine son vermek

İşbirliğine yönlendirecek kurallar koymak

Çocuklara sorun çözme becerileri kazandırmak

Yanlış davranışlar karşısında mantıksal sonuçlar uygulamak

Çocukların, gelişimlerini yönlendirecek sınırlara ihtiyaçları vardır. MacKenzie’nin rehberliğinde sizler de mutlu ve tatminkâr bir aile hayatı için gerekli olan eğitici sınırları oluşturmayı öğreneceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Robert J. Mackenzie
Çevirmen: Mehtap Gün Ayral

Sayfa Sayısı: 400
Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yakamoz Yayınları

Bir önceki yazımız olan Gülümse Kadınım başlıklı makalemizde gülşen balcı kitabı ve X gülümse kadınım kitabı online satış hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.