/ 14 Aralık 2014, Pazar / Alternatif Tıp


Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir. Erken saç dökülmelerini önler. Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Antioksidan özelliğe sahiptir. Romatizmaya karşı yardımcı, saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir.

Ayrıca yağ sökücü olarak da kullanılır. Tıraş için de özellikle tavsiye edilir. Kuru ciltler için etkilidir, ciltteki pullanmayı giderir. Soğuk süreç doğal sabunların iyi özelliklerinden biri de doğal özlerin içinde ki bileşiklerin sabun içerisin de korunmasıdır. Böylece çileğin sağlık için faydalarını sezon dışında da yararlanabilirsiniz.

Sabununuzu kullanmadan önce doktorunuza giderek kan testi yaptırarak çileğe karşı duyarlılığınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun dışında çilek sabununuzu bileğinizin iç kısmına sürerek 15 dakika beklediğiniz de kızarıklık, batma, yanma, kaşınma gibi olumsuz etkiler görmediğiniz taktirde gönül rahatlığıyla sabununuzu kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bıttım Sabunu başlıklı makalemizde bıttım nedir, bıttım sabunu faydaları ve bıttım sabunu nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.