/ 10 Aralık 2012, Pazartesi / Estetik ve Güzellik


Burun estetiği hem estetik olarak hem de sağlık açısından önemli bir operasyondur. Bazı burun kemiği eğriliklerinde nefes almakta güçlük çekildiği için rinoplasti yöntemine sıkça başvurulur. Burun estetiği hakkında sağlık bilgilerini makalemizde bulabilirsiniz.

Rhinoplasti (estetik burun ameliyatı) burun şeklinin cerrahi bir girişim ile yeniden biçimlendirilmesidir.

Burada amaç yüze uygun, yakışan bir burun meydana getirmektir. Burun yüzün merkezinde ve alın, üst dudak, çene ve elmacık kemikleri ile uyumu yüz güzelliğininin temelidir.

Bu ameliyat yardımıyla burnunuzun boyutları küçültülebilir, büyütülebilir, burun ucunuzun veya burun sırtının şekli değiştirilebilir. Burun delikleriniz daraltılabilir, burun ile üst dudak arasındaki açı değiştirilebilir, burun sırtındaki kemik çıkıntılar alınarak düzeltilebilir. Operasyondan önce muayene sırasında hastanın istekleri ve operasyondan beklentileri,nasıl bir burun hayal ettiği doktorunuz tarafından dinlenir.

Daha sonra hastanın yüzünün çeşitli açılardan fotoğrafları çekilerek operasyon yapılmış gibi görüntüleri bilgisayar yardımıyla hastaya anında gösterilir. Böylece hastanın kafasındaki imaj ile ameliyat sonrası oluşacak görüntü operasyon öncesi net bir şekilde karşılaştırılmış olur. Kısaca hasta operasyon sonrası görüntülerini çeşitli açılardan önceden görme imkanı bulur. Gereken durumlarda profil düzeltici operasyonlar konusunda da bilgi verilip hastaya görüntüleri önceden gösterilir.

Estetik burun ameliyatları ile ilgili belki de ilk vurgulanması gereken konu burnun aynı zamanda bir solunum organı olarak taşıdığı önemdir. Dolayısıyla burun estetiği nedeniyle başvuran bütün hastaların aynı zamanda burundan nefes alma ile ilgili sorunlarının da değerlendirilmesi ve tedavi planına katılması gerekmektedir. gelişimsel ya da çarpma sonucu oluşan deviasyonlar (burun nefes yolu tıkanıklıkları) rhinoplasti operasyonu ile birlikte düzeltilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kaş Dökülmesine Çözüm başlıklı makalemizde kaş dökülmesi, kaş dökülmesi nedenleri ve kaş dökülmesi sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.(2) Yorum

 • RECEP AYSEL Cevapla

  Fiyatı ne kadar

  08 Mart 2017 at 15:57
  • Beyaz Melek Cevapla

   Merhaba, fiyatı sizi muayene edip bu işlemin gerektiğine karar veren estetik uzmanı Doktor tarafından belirlenir. Her doktorun belli bir fiyat politikası olduğu için fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

   17 Mart 2017 at 15:04

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.