/ 30 Kasım 2013, Cumartesi / İlaç Rehberi


Brufen 400 Mg 30 Draje formülü, Brufen 400 Mg 30 Draje endikasyonları, Brufen 400 Mg 30 Draje kullanım şekli:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Çocuklarda analjezik ve antipretik olarak, dismenore, hafif ve orta şiddetli ağrılar, iskelet kas sistemi hastalıklarında, juvenil artrit dahil tüm romatizmal hastalık ağrıları ve enflamasyonunda, postoperatif analjezide endikedir.

Kontrendikasyonları:
Bu ilaca karşı daha önceden aşırı duyarlılığı olan ve aspirinle diğer nonsteroit antienflamatuarlara bronkospazm, anjio ödem, burun polipi sendromu şeklinde reaksiyon gösterenlerde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:
Gebelerde ve laktasyonda kullanılmaz. Kumarin tipi antikoagülanlarla birlikte kullanılmaz. Tedavi sırasında görme bozukluğu, bulanıklık, skotomata ve renk belirlenmesinde karışıklık görüldügünde tedaviye ara verilmelidir. Hipertansiyon, kalp dekompansasyonu, kanama meyli, renal ve hepatik yetmezlik ve peptik ülserde dikkatle kullanılmalıdır. Aspirine duyarlı kişilerde kullanılmaz.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Gastrointestinal kanama, peptikülser, baş dönmesi, sinirlilik, deri döküntüsü, kaşıntı, görme bozukluğu ve uykusuzluk gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:
MAO inhibitörleri, alkol ve SSS depresanları ile birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:
Draje: 2-3×400-600mg/gün dozda yemeklerle birlikte kullanılır. Max. günlük doz 2400mg’dır. Kural olarak etkili olabilen en düşük doz ile tedaviye başlanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Buscopan Plus 20 Film Tablet başlıklı makalemizde Buscopan Plus 20 Film Tablet endikasyonları, Buscopan Plus 20 Film Tablet formülü ve Buscopan Plus 20 Film Tablet kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.