/ 14 Aralık 2014, Pazar / Alternatif Tıp


Yağlı ciltler için etkili bir toniktir. Mikrop kırıcı özelliği vardır. Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir. Erken saç dökülmelerini önler. Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Antioksidan özelliğe sahiptir. Romatizmaya karşı yardımcı, saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir. Ayrıca yağ sökücü olarak da kullanılır. Tıraş için de özellikle tavsiye edilir.

◾Kronik dolaşım problemlerinde kullanılan bir bitkidir. Biberiye yağı koku sinirini ve trigeminus duyu siniri uçlarını uyararak refleks yolla solunum ve dolaşımı uyarırıcı etki gösterir.
◾Phytotherapy Research 2010 Ağustos sayısında yayınlanan bir çalışmada biberiyenin dolaşım sistemini uyarıcı etkisi tespit edilmiştir.
◾Oxford Journals, 2002 şubat sayısında yayınlanan çalışmaya göre biberiyedeki carnosol maddesi anti-kanserojen özelliğe sahip.

Bir önceki yazımız olan Ballı İnci Tozu Sabunu başlıklı makalemizde ballı sabun faydaları, inci tozu sabunu faydaları ve inci tozu sabunu nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.