/ 30 Kasım 2013, Cumartesi / İlaç Rehberi


Anti-Bit 150 Ml Şampuan formülü, Anti-Bit 150 Ml Şampuan endikasyonları, Anti-Bit 150 Ml Şampuan kullanım şekli:

Endikasyonları:
Baş ve kasıklarda görülen bit enfestasyonlarının tedavisinde ve önlenmesinde.

Kontrendikasyonları:
Bilinen hiçbir kontrendikasyonu yoktur.

Uyarılar/Önlemler:
Gözler ve mukoz membranla temas ettirilmemelidir. Yiyeceklerden uzak tutulmalıdır. Allerjik ve aşırı duyarlılık durumlarında kullanılmaz. Tedavi sırasında tüm kıyafetler, çarşaflar ve havlular sıcak suyla yıkanmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Klinik çalışmalar Antepsin’in yan etkilerinin önemsiz sayılabilecek ve çok seyrek görülen yan etkiler olduğunu göstermiştir. Bunlar kabızlık, ishal, bulantı, midede rahatsızlık hissi, hazımsızlık, ağız kuruluğu, döküntü, kaşıntı, sırt ağrısı, baş dönmesi, uyku hali.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İlaç etkileşimleri:
Deney hayvanlarında yapılmış çalışmalar Antepsin’in (sukralfat) tetrasiklin ve fenitoin ile birlikte kullanılması halinde bu ilaçların biyoyararlılığında anlamlı bir azalmanın oluştuğunu göstermiştir. Bu açıdan Antepsin Tablet’in bazı ilaçların emilimini engelleyebileceği düşünülerek, diğer ilaçlardan ayrı olarak alınması önerilir.

Kullanım şekli ve dozu:
Az ıslatılmış saç diplerine bir miktar uygulandıktan sonra 10 dakika beklenmeli ve Sonra bir miktar su ilavesi ile köpürmeyi sağladıktan sonra şampuanın iyice nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Sonra ılık suyla durulanan saçlardan sık bir tarakla bütün bit ve yumurtaları temizlenir. Gerekirse işlem bir kez daha tekrarlanır, ancak 24 saat içinde iki kez üst üste uygulanmaz.

Bir önceki yazımız olan Apranax 275 Mg 20 Tablet başlıklı makalemizde Apranax 275 Mg 20 Tablet endikasyonları, Apranax 275 Mg 20 Tablet formülü ve Apranax 275 Mg 20 Tablet nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.