/ 13 Aralık 2014, Cumartesi / Alternatif Tıp


Bitki sabunları içinde cilde dost, cilt yenilemeye yardımcı ve saç bakımı için de ideal bir sabundur.

Mikroorganizmanın çoğalmasını engelleyen etkisinden dolayı akne tedavisinde ve yara iyi edici olarak, antiviral (virüsün etkisini önleyen) özelliğinden dolayı uçuk tedavisinde faydalı olmaktadır. Saç Bakımı Kepek oluşumunu engelleyici ve kan dolaşımını artırıcı olarak da kullanılmaktadır. Mantar hastalıklarına karşı da iyidir. Kas ağrılarını giderici etkisi vardır.

Hücre yenilenmesinde etkindir. Antiseptik, antiselülit özellikleri vardır. Derinden temizlik yapar. Aynı zamanda antibakteriyeldir. Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Cildi yeniler,derideki dolaşımı hızlandır, cilt hücrelerinin kanla dolmasına yardımcı olur.

Adaçayı Sabunu Nasıl Kullanılır:
Adaçayı sabunu, cilt temizliğinde ve derinlemesine cilt temizliği yapmak için lif üzerine sürülerek kullanılması tavsiye edilmektedir. Yüz yıkamak için adaçayı sabunu kullanıldığında günlük cilt bakımı yapmış olursunuz. Adaçayı sabunu kullanarak saç temizliği yapabilir ve saç sorunlarına çözüm bulabilirsiniz. Mantar hastalığında ise mantarın bulunduğu bölgeyi düzenli olarak her gün adaçayı sabunu ile yıkamak gerekir. Uçukların tedavisi için sabunu önce ele sürmek ve parmak ucu ile uçuk üzerine hafifçe sürüp beklemek gerekmektedir. Ahtiseptik özelliği sayesinde uçukların çok çabuk kuruyup dökülmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Acıbadem Sabunu başlıklı makalemizde acıbadem sabunu nasıl kullanılır ve acıbadem sabununun faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.